EILLEENWelcome.html
- HOVAWART FCI-
 
 

Z histórie chovateľskej stanice   

Pôvodná myšlienka štyroch ľudí doviezť na Slovensko, do vtedajšej ČSSR, prvú sučku hovawarta sa podarila zrealizovať v roku 1986. Od pani Christy Engelhardt bola dovezená jeden a pol ročná sučka Jessy vom Elbflorenz, ktorá bola po importe zaregistrovaná v chovnej stanici Juliusa Cermana. Nakoniec sme sa dohodli, ze Jessy v chovateľskej stanici Tyrus ostane a ja si vyberiem a ponechám sučku z jej prvého vrhu. Tou sučkou bola Aspa Tyrus a na nej bola založená moja chovateľská stanica Eilleen.

Eilleen bola založená na sučke Aspa Tyrus, ktorá sa narodila z prvého vrhu Jessy vom Elbflorenz po krytí s Falkom vom Elbflorenz v roku 1986. Aspa mala štyri vrhy a odchovala niekoľko veľmi kvalitných jedincov (známa bola napríklad Andrijana Eilleen, na ktorej bola založená chovateľská stanica pána Baumanna v Bratislave). Aspa uhynula vo svojich deviatich rokoch. Bola to vynikajúca, i keď pomerne dominantná sučka.

Ďalším mojim psom bol Drakles Evil Eilleen, potomok Aspy Tyrus z jej posledného, štvrtého vrhu. Bol veľmi mohutný, vysoký a pevne stavaný plavý pes, s ktorým nikdy neboli žiadne problémy, bezhranične ma zbožňoval a akceptoval a ktorého celoživotnou slabosťou boli plyšové hračky. Drakles bol využitý len na dve krytia, z ktorých, žial,  na základe zdravotných indispozícii sučky nevzišli žiadne šteniatka. Zomrel vo svojich 9 ½ rokoch, týždeň po operácii torzie žalúdka. Príčinou bola alergická reakcia na šicí materiál (Catgut).

Po Draklesovi našli prechodné a neskôr aj trvalé bydlisko Xanthia, Biely Démon a Barny z Lakšárského dvora, ktorí týmto spôsobom predišli utrateniu od svojich predchádzajúcich majiteľov. Obaja boli uchovnení s DBK 0/0, (Xanthia v roku 2003, Barny v 2004).

Ďalšími "dočasnými" návštevníkmi boli Abra Pávie Očko a jej sestra Aqua Pávie Očko. Aquu, neskôr premenovanu na "Katku" adoptovala rodina  Lopatníkových  v Borskom Svätom Juri. Po tragickom  úmrtí Abrusky a Xanthie v roku 2006 a po štyroch mesiacoch zvažovania ako daľej, som sa rozhodla začať úplne odznova.

V roku 2007 som si z Nemecka doviezla čiernu sučku Esiru vom Pfarrhof . Táto sa stala novou zakladateľkou ďalšieho chovu v mojej stanici Eilleen. Stali sme sa členmi ÖKV a SVÖ a absolvovali prvu skúšku BGH-1( 2008).

 Opustila som Slovensko a chovateľskú stanicu si nechala preregistrovat o 70 km ďalej - do Rakúska. S Esirou som postupne absolvovala všetky povinné skúšky do chovu - NB v Nemecku, JB v Gablitzi a ZTP v Kirchstätten - Rakúsku, RTG kĺbov, vyšetrenie očí i výstavy, kde sme sa vždy umiestnili na jednom z prvých troch miest.
Whole content of this site including pictures is subject to copyright. This site is optimised for Mozilla Firefox.

Chovateľská stanica EILLEEN patrí k prvým chovateľským staniciam Hovawartov na území bývalého Československa.

Z chovných vrhov vzišlo viacero psov a sučiek ocenených mnohými cenami na Slovensku i v zahraničí a počas viac ako 24 rokov sa významnou mierou podieľa na rozvoji a usmerňovaní chovu Hovawartov na Slovensku.

História chovateľskej stanice
Niečo o mneNieco_o_mne.html
FotogalériaFotogaleria.html
Odchované vrhyOdchovane_vrhy.html
KontaktKontakt.html
LinkyLinky.html